PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110540}
6,9 29 522
oceny
6,9 10 1 29522
7,1 16
ocen krytyków
Mój Nikifor
powrót do forum filmu Mój Nikifor

Oglądając ten film z początku nie byłem nim zachwycony. Zdawał mi się strasznie nudny ale wkrótce zmieniłem zdanie. Szczególnie urzekła mnie postać Mariana W. i myślę że to on był w nim kimś kogo powinniśmy szanować, zauważyć. Jego poświęcenie naprawdę zrobiło na mnie wrażenie. Jestem pewien że niewiele osób posiada taką bezinteresowność.

ocenił(a) film na 8
Last_Ronin

To jest film dosłownie biograficzny, pokazujący życie człowieka, który do końca nie zdawał sobie sprawy na jakim świecie żyje. Czy Nikifor był wielkim malarzem? Chyba nie. Robił zdjęcia pędzlem. Był inny, oderwany od rzeczywistości.
Mnie film się bardzo podoba. Należy się jednak nastawić na obserwację a nie na tempo akcji, inaczej można się znudzić. Zrozumiałam to przy drugim podejściu.
Postać Mariana jest rzeczywiście ciekawa z uwagi na niepospolitość charakteru. I tak naprawdę to on jest kimś na kogo należy zwrócić uwagę.
Natomiast postać samego Nikifora zagrana (odtworzona) przez panią Feldmann wzbudziła mój zachwyt. To, że nie można go zrozumieć ... ale można się domyśleć. :)

Film polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones