PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110540}
6,9 29 511
ocen
6,9 10 1 29511
7,1 16
ocen krytyków
Mój Nikifor
powrót do forum filmu Mój Nikifor

Piękny

ocenił(a) film na 7

Jedynie utwór Niemena choć genialny nie pasował mi na końcu.Film był niesamowicie subtelny,zrobiony z pietyzmem.Piosenka trochę tu nie pasowała.Film widziałem już któryś raz z kolei.Jednak za każdym razem niesamowicie mnie wzrusza.Teraz własnie czytałem w Wikipedii jego pobieżną biografię i coś mi nie pasuje.W filmie ukazane bylo tak jakby Nikifora zauważono pod koniec jego życia.Z Wikipedii wynika,że miał wiele wystaw już dużo wcześniej.Wiadomo,że w filmie wszystkiego zawrzeć się nie da ale można było wspomnieć o tym.

irish23_faurepavane

Mi wbrew pozorom, utwór Niemena pasował do całości. Fakt burzył jednak nastrojową, eteryczną końcówkę. Pasował, do postaci Nikifora, jak i faktycznie do otaczającego go świata o którym śpiewa Niemen. Przykładem tej nietuzinkowości jest chociażby scena w Zachęcie, gdzie Nikifor włącza sobie radio, bądź kobieta, która siada z psem na krześle. Myślę,że piosenka Niemena może być również odniesieniem do ignorancji wobec Nikifora w ciągu jego życia.

ocenił(a) film na 7
waniliowa-mysz

No tak ale utwór Niemena był już używany w tylu sytuacjach,że i nawet z tego względu moim zdaniem nie pasuje.Miałem ochotę jeszcze twkić w tym świecie Nikifora a "Dziwny jest ten świat" mnie z niego niejako wyrwał.Może taki był zamysł ale mi nie przypadł do gustu.Bo ten utwór jeśli chodzi o treść, o słowa pasował ale nie jeśli chodzi o muzykę w tej chwili.

irish23_faurepavane

z tym się zgadzam, tak jakby budził widza z seansu, w zasadzie burzył czas który powinien być spożytkowany na refleksję

ocenił(a) film na 8
irish23_faurepavane

Muszę się zgodzić. Choć utwór jest rewelacyjny (truizmy gadam, ale naprawdę go poważam mocno prywatnie) i choć faktycznie pasuje tu jego przesłanie, to wcięcie się z nim na koniec psuje harmonię obrazu.

ocenił(a) film na 7
coldwaver

Dla mnie utwór też jest genialny.Ale na tamten moment jedynie slowa pasowały.

ocenił(a) film na 7
irish23_faurepavane

Trudno się tu z Wami wszystkimi nie zgodzić - doskonały utwór, nikt temu nie przeczy, słowa pasujące do sytuacji, a jednak całość jakoś nie współgra. Nagłe przejścia z magicznego, innego świata w coś znacznie nam bliższego.

ocenił(a) film na 9
leszeek17

Pełna zgoda. Co z tego, że utwór piękny? Tutaj zazgrzytał, zaryczał, wybuczał ten stonowany, refleksyjny obraz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones